Αποτελέσματα Αγώνα δρόμου Γρηγόρης Λαμπράκης 2018

Αποτελέσματα Αγώνα δρόμου Γρηγόρης Λαμπράκης 2018

Ολοκληρώθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή που ξεπέρασε κάθε προσδοκία ο αγώνας δρόμου που διοργάνωσε  προς τιμή του Αθλητή-Αγωνιστή της Ειρήνης ΓΡΗΓΟΡΗ ΛΑΜΠΡΑΚΗ το ΝΠΔΔ Πολιτισμού & Αθλητισμού του Δήμου Ζωγράφου, σε συνεργασία με τους ερασιτέχνες δρομείς και τους αθλητικούς τοπικούς συλλόγους ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ και ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ,  την Κυριακή 4/11/2018 στις 10.30 το πρωϊ, στην πλατεία Αλεξανδρή (Γαρδένια),

Ο καιρός φέτος εναρμονίστηκε με το μήνυμα της Ειρήνης και έτσι οι εκατοντάδες δρομείς είχαν την ευκαιρία να τρέξουν στους δρόμους της πόλης μας και να απολαύσουν την ηλιόλουστη διαδρομή και να συμμετέχουν στον 5ο λαϊκό αγώνα δρόμου 8χλμ και τους μαθητικούς αγώνες 600 και 1000 μέτρων,

Η πλατεία Αλεξανδρή (Γαρδένια), ήταν η  αφετηρία της εκδήλωσης  και η έναρξη έγινε με τον αγώνα των 8χλμ. Αμέσως μετά ξεκίνησαν και οι αγώνες των μαθητών.

Ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν ουσιαστικά στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα: τους συμμετέχοντες, μικρούς και μεγάλους, τους εθελοντές, τους εργαζόμενους στο Δήμο Ζωγράφου και στο ΝΠΔΔ, τη Δ/νση Τροχαίας Αθηνών, το Σώμα εθελοντών διασωστών «Σαμαρείτες», την  Ο.ΔΙ,Κ Ομάδα Διαχείρισης Κρίσεων, τους ιατρούς κ.κ. Κλαδευτήρα Χρήστο, Γιούργα Μαρία, Σφακάκη Ασπασία, το Δίκτυο Αλληλεγγύης Ζωγράφου και τους κ. κ. Τσιβόλα Φώτιο  και κ.  Τζαμαλή Γεώργιο  για την προσφορά  τους σε νερά και μπανάνες

Ακολουθούν τα αποτελέσματα

Τα αποτελέσματα του αγώνα των 8 χλμ

Οι τρεις πρώτοι  ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 8χλμ

ΚΩΣΤΑΣ ΔΡΟΣΟΣ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΥΚΛΙΩΤΗΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΠΑΝΘΗΡΕΣ

ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ – ADIDAS RUNNERS ATHENS

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α 40-49

ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΝΗΣ – Α Π Σ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΛΙΤΣΗΣ – ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α 50-59

ΘΑΝΟΣ ΚΑΡΑΜΠΑΣ – PAGRATI ROAD RUNNERS CLUB

ΖΗΣΗΣ ΛΙΟΥΠΑΣ

ΧΑΡΗΣ ΒΑΡΕΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α>60

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΑΝΙΗΛ

ΜΕΝΙΟΣ ΛΙΟΦΑΓΟΣ – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ Δ Α

ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 8χλμ

NTENIZ ΔΗΜΑΚΗ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ

ΒΙΚΗ ΚΟΛΟΒΟΥ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ

ΝΕΦΕΛΗ ΑΝΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ<35

ΛΕΛΑ ΣΑΓΚΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ>35

ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΑΜΠΑΤΖΗ

ΜΑΡΙΝΑ ΤΕΡΖΗ – ΣΔΥ-ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ , SKY WOMEN RUNNING TEAM

LIVIA ΖΕΤΟΥ

ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ     ΠΑΙΔΙΚΩΝ     ΑΓΩΝΩΝ

Αγόρια Γυμνασίου  1000μ

1ος Παπαδόπουλος Ανδρέας   Ελληνογερμανική Σχολή

2ος Ρηγάτος Χαράλαμπος         6ο Γυμνάσιο Ζωγράφου

3ος Κλοουβάτος Νίκος                Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Γέρακα

Κορίτσια Γυμνασίου 1000μ

1η Σάρλη Μαρία                          1ο Γυμνάσιο Κονίστρας

2η Πλιάκου Γεωργία                   6ο Γυμνάσιο Ζωγράφου

3η Δημητρίου Θεοδώρα            5ο  Γυμνάσιο Ζωγράφου

Αγόρια Ε΄και ΣΤ΄τάξης  Δημοτικού 1000μ

1ος Μάνκο Στέφανος                  8ο Δημοτικό    Σχολείο  Ζωγράφου

2ος Μπόζιος Παναγιώτης           12ο Δημοτικό  Σχολείο Ζωγράφου

3ος Δημαράς Γιώργος                 1ο  Δημοτικό  Σχολείο Ζωγράφου

Κορίτσια Ε΄και ΣΤ΄τάξης  Δημοτικού 1000μ

1η Κερασίδη Γεωργία                   6ο Δημοτικό  Σχολείο   Ζωγράφου

2η Μπακογιάννη Πηνελόπη        5ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

3η Οπάι Φέιβορ                             1ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

Αγόρια Δ΄και Γ΄τάξης  Δημοτικού 600μ

1Ος Λάνι Λουκάς                               12ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

2ος Χασαπακλίδης Λευτέρης         12ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

3Ος Στάικος  Στάικος                        12ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

Κορίτσια Δ΄και Γ΄τάξης  Δημοτικού 600μ

1η Δεμερούτη Νεφέλη                   Δημοτικό Σχολείο  Κύμης

2η Οχταπόδη Αθανασία                 16ο  Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου

3η Οχταπόδη Αντριαννή                16ο   Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το ΝΠΔΔ Πολιτισμού & Αθλητισμού του Δήμου Ζωγράφου, σε συνεργασία με τους ερασιτέχνες δρομείς και τους αθλητικούς τοπικούς συλλόγους ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ και ΠΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ, διοργάνωσαν την Κυριακή 4/11/2018 στις 10.30 το πρωϊ, στην πλατεία Αλεξανδρή (Γαρδένια), τον 5ο λαϊκό αγώνα δρόμου 8χλμ και μαθητικούς αγώνες 600 και 1000 μέτρων, προς τιμή του Αθλητή-Αγωνιστή της Ειρήνης ΓΡΗΓΟΡΗ ΛΑΜΠΡΑΚΗ.

Ο καιρός φέτος εναρμονίστηκε με το μήνυμα της Ειρήνης και έτσι οι εκατοντάδες δρομείς είχαν την ευκαιρία να τρέξουν στους δρόμους της πόλης μας και να απολαύσουν την ηλιόλουστη διαδρομή.

Η πλατεία Αλεξανδρή (Γαρδένια), ήταν η  αφετηρία της εκδήλωσης  και η έναρξη έγινε με τον αγώνα των 8χλμ. Αμέσως μετά ξεκίνησαν και οι αγώνες των μαθητών.

Ευχαριστούμε όλους όσοι βοήθησαν ουσιαστικά στην ομαλή διεξαγωγή του αγώνα: τους συμμετέχοντες, μικρούς και μεγάλους, τους εθελοντές, τους εργαζόμενους στο Δήμο Ζωγράφου και στο ΝΠΔΔ, τη Δ/νση Τροχαίας Αθηνών, το Σώμα εθελοντών διασωστών «Σαμαρείτες», την  Ο.ΔΙ,Κ Ομάδα Διαχείρισης Κρίσεων, τους ιατρούς κ.κ. Κλαδευτήρα Χρήστο, Γιούργα Μαρία, Σφακάκη Ασπασία, το Δίκτυο Αλληλεγγύης Ζωγράφου και τους κ. κ. Τσιβόλα Φώτιο  και κ.  Τζαμαλή Γεώργιο  για την προσφορά  τους σε νερά και μπανάνες

Τα αποτελέσματα του αγώνα των 8 χλμ

Οι τρεις πρώτοι  ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ 8χλμ

ΚΩΣΤΑΣ ΔΡΟΣΟΣ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ,

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΥΚΛΙΩΤΗΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΠΑΝΘΗΡΕΣ

ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ – ADIDAS RUNNERS ATHENS

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α 40-49

ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΙΝΗΣ – Α Π Σ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ

ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΛΙΤΣΗΣ – ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α 50-59

ΘΑΝΟΣ ΚΑΡΑΜΠΑΣ – PAGRATI ROAD RUNNERS CLUB

ΖΗΣΗΣ ΛΙΟΥΠΑΣ

ΧΑΡΗΣ ΒΑΡΕΛΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α>60

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΑΝΙΗΛ

ΜΕΝΙΟΣ ΛΙΟΦΑΓΟΣ – ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ Δ Α

ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 8χλμ

NTENIZ ΔΗΜΑΚΗ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ

ΒΙΚΗ ΚΟΛΟΒΟΥ – ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ

ΝΕΦΕΛΗ ΑΝΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ<35

ΛΕΛΑ ΣΑΓΚΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ>35

ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΑΜΠΑΤΖΗ

ΜΑΡΙΝΑ ΤΕΡΖΗ – ΣΔΥ-ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ , SKY WOMEN RUNNING TEAM

LIVIA ΖΕΤΟΥ

ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ     ΠΑΙΔΙΚΩΝ     ΑΓΩΝΩΝ

Αγόρια Γυμνασίου  1000μ

1ος Παπαδόπουλος Ανδρέας   Ελληνογερμανική Σχολή

2ος Ρηγάτος Χαράλαμπος         6ο Γυμνάσιο Ζωγράφου

3ος Κλοουβάτος Νίκος                Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Γέρακα

Κορίτσια Γυμνασίου 1000μ

1η Σάρλη Μαρία                          1ο Γυμνάσιο Κονίστρας

2η Πλιάκου Γεωργία                   6ο Γυμνάσιο Ζωγράφου

3η Δημητρίου Θεοδώρα            5ο  Γυμνάσιο Ζωγράφου

Αγόρια Ε΄και ΣΤ΄τάξης  Δημοτικού 1000μ

1ος Μάνκο Στέφανος                  8ο Δημοτικό    Σχολείο  Ζωγράφου

2ος Μπόζιος Παναγιώτης           12ο Δημοτικό  Σχολείο Ζωγράφου

3ος Δημαράς Γιώργος                 1ο  Δημοτικό  Σχολείο Ζωγράφου

Κορίτσια Ε΄και ΣΤ΄τάξης  Δημοτικού 1000μ

1η Κερασίδη Γεωργία                   6ο Δημοτικό  Σχολείο   Ζωγράφου

2η Μπακογιάννη Πηνελόπη        5ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

3η Οπάι Φέιβορ                             1ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

Αγόρια Δ΄και Γ΄τάξης  Δημοτικού 600μ

1Ος Λάνι Λουκάς                               12ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

2ος Χασαπακλίδης Λευτέρης         12ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

3Ος Στάικος  Στάικος                        12ο Δημοτικό  Σχολείο  Ζωγράφου

Κορίτσια Δ΄και Γ΄τάξης  Δημοτικού 600μ

1η Δεμερούτη Νεφέλη                   Δημοτικό Σχολείο  Κύμης

2η Οχταπόδη Αθανασία                 16ο  Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου

3η Οχταπόδη Αντριαννή                16ο   Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Το σχόλιό σας καταχωρήθηκε

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί Cookies για να σας προσφέρει την καλύτερη εμπειρία. Διαβάστε τους όρους εδώ. Δέχεστε τους όρους πατώντας στο κουμπί Αποδοχή.