Ποιο γραφείο τελετών του Ζωγράφου «κήδεψε» την ΑΕΚ

Ευφάνταστο πρωτοσέλιδο αθλητικής εφημερίδας

Έναν ιδιαίτερα πρωτότυπο τρόπο βρήκε η αθλητική εφημερίδα Sportime να περιγράψει τον αποκλεισμό της ΑΕΚ από τα ημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδος, μετά από την ήττα της από τον ΠΑΟΚ με σκορ 1-2, με ανατροπή στα δύο τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων.

Η αθλητική εφημερίδα παραπέμποντας σε «κηδεία» των κιτρινόμαυρων φιλοξενεί στο πρωτοσέλιδο της μια ολοσέλιδη καταχώρηση από το γραφείο τελετών «Θεομήτωρ» του Γ. Καρκοβίρη που εδρεύει στην πόλη μας επί της οδού Γεωργίου Ζωγράφου 8.

Με αυτό τον ευφάνταστο τρόπο η Sportime παραπέμπει στον δραματικό τρόπο που αποκλείστηκε η ΑΕΚ καθώς στο 94 λεπτό προηγούνταν με 1-0 και είχε την πρόκριση στα χέρια της, και στο 96 λεπτό είχε χάσει και τον αγώνα με 1-2 από τον ΠΑΟΚ.

Κάπως έτσι μπήκε στην εξίσωση και η πόλη του Ζωγράφου με εμάς το μόνο που έχουμε να συμπληρώσουμε πως αξίζει «αξιοπρέπεια» και «σεβασμός» στους εμπνευστές της ιδέας όπως ακριβώς αναφέρουν και στο πρωτοσέλιδο της εφημερίδας τους!