Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου 2020: Εξαιρετικές εμφανίσεις των αθλητών του «ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ»! ΔΕΙΤΕ τις θέσεις που κατέκτησαν στα 20.000μ. βάδην! Στο παρά ένα χάθηκε το χάλκινο!(ΦΩΤΟ)

Ρεπορτάζ: Μπέττυ Γιάννα

Στην Πάτρα διεξάγεται φέτος το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου, Ανδρών και Γυναικών, με τους αθλητές όλων των συλλόγων να συμμετέχουν και να φτάνουν σε εξαιρετικές επιδόσεις.

Με συμμετοχή τριών γυναικών και δύο αντρών έλαβε μέρος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου 2020 στην Πάτρα ο ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΌΣ Ζωγράφου.
Στα 20.000μ βάδην γυναικών η 22χρονη Κουρκουτσάκη Ευσταθία κατέλαβε την 4η θέση, ενώ η 22χρονη επίσης Αλικανιώτη Σοφία εγκατέλειψε λόγω ενοχλήσεων στους προσαγωγούς.
Στα 20.000μ βάδην ανδρων ο 40χρονος Λύτρας Μαρίνος (ο μεγαλύτερος ηλικιακά άνδρας της διοργάνωσης) κατέλαβε την 6η θέση, ενώ ο 25χρονος Βαΐτσης Ιωάννης ακυρώθηκε ακριβώς την στιγμή του τερματισμού ενώ ήταν τρίτος και έχασε το χάλκινο μετάλλιο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν τρίτος καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα και πάνω στην γραμμή του τερματισμού έφαγε (κόκκινη- αποβολή) για αντικανονικό βάδην και δυστυχώς ακυρώθηκε. Στο βάδην ο κάθε αθλητής έχει τρεις παρατηρήσεις.

Τέλος η 25χρονη Πασπάτη Δανάη τερμάτισε 7ή στα 5.000μ γυναικών με χρόνο 18’08» όπου αποτελεί και ατομικό της ρεκόρ