«Οδοστρωτήρας» Γιάνναρος, οδήγησε σε θρίαμβο τους Μπακς επί των Σίξερς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν είχε αντίπαλο σε μία ιστορική βραδιά για τον ίδιο και οδήγησε τους Μπακς σε έναν θρίαμβο απέναντι στους Σίξερς, με 132-94.
Η Φιλαντέλφεια κατέβηκε χωρίς τους Εμπίιντ και Σίμονς, οπότε όλα έδειχναν πως θα ήταν εύκολα «λεία» για τους Μπακς του Γιάνναρου.

Έτσι και έγινε αφού ο Έλληνας άσος ήταν «ισοπεδωτικός» σε έναν αγώνα όπου βρέθηκε στην 2η θέση των κορυφαίων σκόρερ των «Ελαφιών».

Όλα τελείωσαν στην 3η περίοδο όταν οι Μπακς με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να… οργιάζει στο παρκέ, έκαναν ένα επιμέρους σκορ 31-9 και προηγήθηκαν με 85-63 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Οι Μπακς συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, προηγήθηκαν με 41 πόντους (125-84), 2 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, φτάνοντας εύκολα στο τελικό 132-94..

Για το Μιλγουόκι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν «διπλός» με 24 πόντους έχοντας 5/10 βολές, 8/9 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ σε 24 λεπτά συμμετοχής. Ο Πόρτις είχε 17 πόντους και 8 ριμπάουντ, οι Ενβόρα και Φορμπς 13 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 10 λεπτά συμμετοχής είχε 4 πόντους με 2/4 δίποντα, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ.

Από την Φιλαντέλφεια  Μίλτον και Μάξει είχαν από 15 πόντους, ο Κάρι 13 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-17, 50-40, 85-63, 132-94.