«Ματσάρα» και επιστροφή στις νίκες για τα Ιλίσια 2004!

Για την 10η αγωνιστική της Γ΄ΕΠΣΑ τα Ιλίσια 2004 φιλοξενήθηκαν από τον Κρόνο Αθηνών και κατάφεραν να επικρατήσουν σε ένα πολύ ωραίο ματς με 3-5 των γηπεδούχων.

Πιο συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αφού προηγήθηκαν με 2-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιστρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Στο 48 ο Ηλιακής με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1. Ο ίδιος παίκτης στο 51 έχασε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια αφού αστόχησε από τα 11 βήματα.

Στο 54 όμως ο Ηλιακής έκανε το 2-2 με σουτ και ο ίδιος παίκτης στο 59 πάλι με σουτ έκανε το 2-3. Τα Ιλίσια 2004 στο 63 βρήκαν και πάλι δίχτυα με τον Τριάντο να σουτάρει ιδανικά και να νικάει τον αντίπαλο Τερματοφύλακα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-4 αλλά με πολύ ωραία λόμπα ο Λέντζας διαμόρφωσε το τελικό 3-5.

Με αυτόν τον τρόπο τα Ιλίσια 2004 κατάφεραν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα με 0-2 από την Πέρα Κλούμπ.