Απίστευτη ανατροπή από τον Ερμή Ζωγράφου και νίκη με 5-4 κόντρα στην ΕΛΙΤ!

Ο Ερμής Ζωγράφου ήταν με την πλάτη στον τοίχο στο Α ημίχρονο αφού βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-4.Όμως στο Β ημίχρονο έγινε μια απίστευτη ανατροπή σε ένα σπουδαίο ματς.

Πιο συγκεκριμένα,οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι στο Α ημίχρονο και προηγήθηκαν με 1-4.Οι Ζωγραφιώτες είχαν μειώσει προσωρινά με το ψύχραιμο τελείωμα του Κολέντζου στο 16.

Στο Β ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν από την αρχή μέχρι το τέλος και έφτασαν στην μεγάλη ανατροπή.Οι Μανέλας και Αθανασάκος στο 29 και στο 32 σκόραραν για τον Ερμή.Και ένα λεπτό αργότερα ο Ντανιέλ Κάτσα με ωραίο σουτ ισοφάρισε και έφερε το ματς στα ίσια.Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 39 με τον Κολέντζο χαρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.