«Άλωσε» με εξάρα την Σαλαμίνα ο Ερμής Ζωγράφου!

Μεγάλη νίκη για τον Ερμή Ζωγράφου με 1-6 κόντρα στην Σαλαμίνα,πετυχαίνοντας έτσι την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο Πρωτάθλημα.

Πιο συγκεκριμένα το ημίχρονο βρήκε τους Ζωγραφιώτες μπροστά στο σκορ με 0-2 χάρις στα γκολ των Μανέλλα στο 4 και Βαρυπάτη στο 11.Να τονιστεί ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Τερματοφύλακας του Ερμή Πολύδωρος συνέβαλλε τα μέγιστα για να διατηρηθεί αυτό το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής ανέβασε ρυθμούς και τελείωσε ουσιαστικά τον αγώνα.Τα γκολ πέτυχαν οι Δημόπουλος Αλιφέρης και Μαριγκλέν Κάτσα.Για την ομάδα της Σαλαμίνας μείωσε προσωρινά ο Σωτηρίου.

Τέλος το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μανέλλας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ερμή Ζωγράφου και ευελπιστεί να συνεχίσει με τον ίδιο τρόπο.