Δεν τα κατάφερε ο Ερμής Ζωγράφου

Ο Ερμής Ζωγράφου πάλεψε με όλες του τις δυνάμεις κόντρα στον ΑΣΕ Δούκα αλλά δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς και παρέμεινε χωρίς νίκη ύστερα από 2 αγωνιστικές.

Πιο συγκεκριμένα το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 0-1 χάρις σε πολύ όμορφο γκολ του Ντανιέλ Κάτσα στο 18.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και ανέτρεψαν την εις βάρους τους κατάσταση.Στο 25 ισοφάρισαν με τον Σταυρακόπουλο και στο 28 ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-1 για την ομάδα του Δούκα.Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κονδυλάτος στο 32 με όμορφο σουτ.

Τέλος να τονιστεί ότι το παιχνίδι κόντρα στον Ηνίοχο για τους Ζωγραφιώτες κρίνεται κομβικής σημασίας.