Ισόπαλος ο Άγιος Θωμάς στο Περιστέρι

Ισόπαλος με 1-1 αναδείχτηκε ο Άγιος Θωμάς στο εναρκτήριο παιχνίδι απέναντι στον Ηρακλή Περιστερίου.

Η ομάδα του Ζωγράφου μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί, όταν στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ρέτσκα αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Το ημίχρονο έληξε χωρίς κάποιο γκολ, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους να προηγηθούν.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Άγιος Θωμάς έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Τσινιά με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η ομάδα του Ζωγράφου είχε αρκετά παράπονα από την διαιτησία καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Ο Άγιος Θωμάς ήταν αυτός που τελικά άνοιξε το σκορ, οταν ο Μάλαϊ έκανε την προβολή ύστερα από πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ρέτσκα. Οι «Ζωγραφιώτες» δεν κατάφεραν όμως να φύγουν με το τρίποντο, καθώς ισοφαρίστηκαν στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Άγιος Θωμάς παρατάχθηκε με τους: Φουνας, Θεοδώρου, Μαλαι, Χαντζής, Πετράκος, Ζαρκαδούλας, Τσινιας, Παπαδημητρίου, Ρετσκα, Τσιγαρίδας, Ντουσκο